private-lives-konusu

Private Lives Konusu ve Yorumu – Dolandırıcıların Gizli Yaşamı!

Karakterlerin farklı kılıklara bürünerek tehlikeli işlere atıldığı aksiyon-suç türündeki Kore dizilerini sever misiniz?

Kore suç dizileri ve suç dram dizileri seyircilerin hem çok eğlenerek hem de nefeslerini tutarak izledikleri Kore dizileri oluyor. Ana karakterin kılık değiştirerek boyundan büyük işlere kalkıştığı sahneleri çoğumuz “Eyvah, yakalanacak!” diyerek büyük bir heyecanla izliyoruz. Bütün bunların yanında bir de romantizm ve komedi unsurları da eklenince çoğu seyircinin enleri arasına giriyorlar! Tam da böyle dram suç temalı Kore dizileri arıyorsanız sizlere güzel bir haberim var. 2020 Kore dizileri arasında yerini alan yeni bir Kore dizisine bayılacaksınız!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir;

Başlamış ve yeni başlayacak 2020 Kore dizileri

En iyi Kore dizileri (liste)

2020 Yılında Yayınlanmış En İyi 5 Kore Dizisi

Private Lives

2020 Kore dizileri arasında yerini alan  dizi Private Lives Kore dizisi! Dizi severlerin Private Life ismiyle de bulabileceği yeni Kore dizisi Private Lives konusu ve oyuncuları ile beğenileri toplamaya başladı bile! Ben Private Lives Kore dizisi ni özellikle  2019 Kore dizileri arasında yayımlanan ve en iyi 2019 Kore dizilerinden biri olan Leverage dizisini severlerin çok beğeneceğini düşünüyorum.

Haydi, daha fazla zaman kaybetmeden Private Lives konusu, oyuncuları ve karakterleri (cast), yorumları, fragmanı, imdb puanı , kaç bölüm gibi soruların cevapları,  izle linkleri ve daha birçok şey olan yazımıza başlayalım!

[Güncelleme: Private Life Kore dizisi imdb puanı 6.5]

  • Bölüm Sayısı: 16
  • Türü: Suç, romantik, dram
  • imdb Puanı: 6.5
  • Yapım Yılı: 2020

Yeni dizi Private Lives Kore dizisi konusu itibariyle , suç-drama ve romantizm türünde. 2020 Kore dizileri arasında yer alan Private Lives Kore dizisi Netflix yapımı Kore dizilerinden. Private Lives drama Netflix ve JTBC kanallarında yayınlanıyor. Dizinin yönetmenliğini Nam Gun,  senaristliğini ise Yoo SungYeol’un yapıyor. Private Lives yayın tarihi 7 Ekim-26 Kasım arası. Ayrıca dizinin yayın günleri çarşamba ve perşembe. Private Lives kaç bölüm olduğunu merak edenler için ise yeni Kore dizisi Private Life 16 bölüm olarak yayınlanacak. Merak edenler için de dizi tamamlandıktan sonra Private Lives imdb puanı nı ekleyeceğim!

Private Lives Konusu

Private Life Kore konusu itibariyle dolandırıcılık yaparak yaşayan bir kadınla gizemli bir adamın hikayesini anlatıyor.

Cha JooEun dolandırıcılık yapan annesi ve babasıyla birlikte yaşamaktadır. Bir gün babası çok fazla para kazanacağını düşünerek büyük bir dolandırıcılık işine girer fakat işler planlandığı gibi gitmez. Bu iş hayatlarını altüst eder. Cha JooEun ailesine benzemek istemese de babasına yapılan şeyleri ödetmek için intikam almaya karar verir. İntikam almaya çalışırken, ailesi gibi dolandırıcılık yaparak geçirdiği senelerden sonra karşısına biri çıkar. Cha JooEun yalanlarla dolu hayatına birisini almaya hazırlanmışken kendisini çok daha büyük yalanlar ve tehlikelerle dolu bir olayın içinde bulur!

suç-kore-dizileri, private-lives-konusu-kore
private-lives-kore-oyuncuları-seohyun

Private Lives Kore Oyuncuları ve Karakterleri

Kore suç drama dizileri arasında yerini alan Private Lives Kore dizisi ilginç konusu ve sevilen oyuncularıyla dikkatleri çekiyor!

SeoHyun Private Lives Kore dizisinde dolandırıcılık yapan Cha JooEun karakterini canlandırıyor. Cha JooEun dolandırıcılık yaparken hayatı başına yıkılan babasının intikamını almak için onun yolundan gidiyor. Girls Generation üyelerinden SeoHyun dizileri ve filmleri sevilen başarılı idol-oyunculardan biri. Kendisi Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo, Time gibi birçok Kore dizisinde rol almış. Konuk oyuncu olduğu diziler hariç (örn. Weightlifting Fairy Kim BokJoo) Seohyun dizileri arasinda başrol oynadığı bir dizide izlememiştim. Yeni dizisindeki rolünden ve düşüncelerimden Private Lives yorumları bölümünde bahsedeceğim.

Go KyungPo Private Lives Kore dizisinde bir şirket çalışanı gibi davranarak Cha JooEun’ın karşısına çıkan Lee JungHwan karakterini canlandırıyor. Private Lives oyuncuları arasında hikayesini merak ettiren gizemli bir adam olarak karşımıza çıkan Go KyungPoo sevilen Koreli oyunculardan biri. Benim Go KyungPoo dizileri arasında izlediğim ilk yapım, birçok Kore dizi severle benzer. Yoon ShiYoon (Psychopath Diary, Train, Your Honor) ve Park ShinHye‘nin (Alive) başrollerinde olduğu Flower Boy Next Door dizisiydi.

personal-life-kore-dizisi, private-lives-oyuncuları
seohyun-ve-go-kyungpo

Private Lives oyuncuları, oyuncular arasındaki Go KyungPo’nun Chicago Typewriter dizisini de mutlaka izleyin!

Daha sonra Reply 1988 dizisiyle büyük bir beğeni topladı. Fakat benim için en unutulmaz rolü  2017 yapımı Kore dizilerinden Chicago Typewriter dizisinde canlandırdığı karakterlerdi. Chicago Typewriter bence gelmiş geçmiş en iyi Kore dizilerinden biri. İzlemeyen herkese bu muhteşem Kore dizisini öneriyorum! İsteyenler Go KyungPo dizileri arasındaki şu yapımlara da bakabilir; Strongest Deliveryman, Cross, Jealousy Incarnate.

Private Lives Yorumu

2020 Kore dizileri arasında yerini alan dizi daha başlamadan önce bile dünyanın dört bir yanından Kore dizi severlerin ilgisini çekmeyi başarmıştı!

Private Life konusu öncesinde, oyuncuları SeoHyun ve Go KyungPo ikilisi sayesinde çoğu Kore dizi severin dikkatini çekmişti.  Güney Kore suç dizileri en sevdiğim Kore dizi türü olmasa da geçen sene yayınlanan Leverage bayılarak izlediğim bir yapımdı. Bunun yanında oyuncuları da sevdiğim isimler olunca The Private Life Kore dizisini merak ediyordum. Nihayet Private Lives 1. bölüm ve 2. bölümü ile ekranlarda yerini aldı ve ben de hemen ilk bölümleri izledim. Peki, dizi nasıl? İzlemeye değer mi? Merak edenler için spoiler içermeyen mini Private Lives yorumu yazısına başlayalım!

Privates Life  konusu itibariyle, dolandırıcılık yaparken tehlikeli işlerin içine giren karakterleri anlatıyor.

Private Lives yorum kısmını kısa tutacağım bu yüzden dizi ile ilgili genel görüşlerimi yazdıktan sonra bitireceğim. Dizinin henüz ilk bölümleri yayınlandı. Dizinin 1. bölümü gelinlikler içerisindeki Cha JooEun’u göstererek başlıyor ve bölüm boyunca  bizleri ana karakterimiz Cha JooEun’ın geçmişine götürüyor. Ailesi ve yaşadıkları hakkında fikir sahibi oluyoruz. 2. bölüm ise diğer ana karakterimizle renkleniyor. Cha JooEun’ın yalanlarla dolu hayatına değer vereceği biri giriyor. Fakat her  şey yolunda giderken öyle şeyler oluyor ki!

Dizinin ilk iki bölümü bence çok keyifliydi. Ana karakterleri dolandırıcılar olan aksiyon suç Kore dizileri çok eğlenceli oluyor. Çünkü kılıktan kılığa giren ve sürekli gerilim dolu olayların içinde olan karakterler izliyoruz. Bu yüzden  dizi gayet güzel başladı bence. Diziyi izlerken sıkıldım mı? Evet, zaman zaman dizinin yavaşladığı ve az da olsa sıkıldığım zamanlar oldu fakat genel olarak baktığımda gayet akıcı bir dizi. Ayrıca dizinin 2. bölümünde öyle olaylar oldu ve 2. bölüm öyle bir yerde bitti ki! Neredeyse, izlediğim bütün güncel 2020 dizilerinden çok Private Lives 3. bölümünü merak ediyorum!

Private Lives Yorum güncelleme:

Diziyi izlemeye devam ettikten sonra Private Lives yorum kısmını güncellemek istedim.  Dizinin ilk iki bölümünü izledikten sonra dizinin zaman zaman yavaşladığını söylemiştim. Dizi 3. bölüm ile beraber sizi öyle bir maceranın içine sokuyor ki  bazen takip etmekte zorlanıyorsunuz! Dizide bitmeyen bir aksiyon ve gizem var. Fakat bunun yanında bir de bir araya gelmeleri  için sabırsızlandığınız bir çift var.

Bence bir dizide romantizm, dram, gerilim unsurlarının işlenişi çok önemli.  Life Kore dizisi yorum bölümünde vurgulamak istediğim şey de bu. Bence dizide her şey olması gerektiği gibi. Bu dram ve suç türünde bir dizi. Bu yüzden odaklanılan tek şey başrol çift değil. Arka planda siyasetçiler ve büyük şirketler gibi gücü elinde tutan insanlar arasındaki savaşı izliyoruz. Ve bu savaşın içinde kalan ana karakterlerin maceralarını. Bu bakımdan bence dizi hem çok güzel bir suç dizisi hem de romantizm. Bence dizi oldukça sürükleyici bir yapım. Mutlaka bir şans verin!

Bence Private Lives Kore dizisi 2020 (Kore) dizileri arasında izlemeye değer bir yapım. Hem aksiyon hem romantizm hem de dram dolu bir Kore dizisi arıyorsanız bu diziye mutlaka bir şans verin! Bakalım dizi, en iyi 2020 Kore dizileri arasında yer alacak mı?

Mini Dizi Sözlüğü/사생활

Minihanok Kore blog unda her dizi sonunda, o dizide geçen başlıca kelimelerin olduğu bir mini dizi sözlüğü var. Korece öğrenenler ayrıca şu yazıya da bakabilir En çok kullanılan 1000 Korece kelime!

Private Lives Netflix Kore dizisi hakkında Korece öğrenenlerin  en çok merak etiiği şeylerden biri de Private Lives ne demek sorusu. Dizinin Korece ismi de İngilizce ismi de “Özel Hayat” anlamına geliyor.

사기꾼 (sagikun): Dolandırıcı

거짓말 (kocidmal): Yalan

복수 (boksu): İntikam

 

Private Lives İzle

Diziyi hemen izlemek isteyenler için Private Lives Kore dizi izle linkleri burada!

Daha önce her dizinin ilk bölümünü buradan paylaşmaktadyım. Fakat Kore Hükümeti’nin alacağı konuşulan kararlar yüzünden artık link paylaşımı yapamayacağım.. Bu yüzden Private Lives 1.bölüm izle linkini yalnızca Netflix linki olarak bırakabiliyorum. (Netflix hesabı olmayanlar diziye çevirisini yapan sitelerden ulaşabilir.) 

Private Lives Netflix resmi sitesi

 

Private Lives Kore Fragman

 

Private Lives Kore dizisini izliyor musunuz?

Her Kore dizi önerileri yazımın sonunda söylediğim gibi yorumlarınız benim için çok değerli. 2020 Kore dizilerini büyük bir keyifle sizler için tanıtıp yorumluyorum. Lütfen siz de yazıyı buraya kadar okuduysanız ve Minihanok Kore dizileri yazılarını seviyorsanız yorum bırakmayı unutmayın!

Ayrıca en yeni 2020 Kore dizileri ve Kore dizi önerileri başta olmak üzere birçok ilgi çekici yazıdan anında haberdar olmak için abone olmayı unutmayın!Abone ol” kutusundan ya da yazıya kısa bir yorum yaparak kolayca abone olabilirsiniz!

Keyifli Seyirler~

Private Lives konu,  oyuncuları, dizi yorum, kdrama. Personal Life konusu, drama, oyuncuları, Kore dizisi…

“Private Lives Konusu ve Yorumu – Dolandırıcıların Gizli Yaşamı!” için 2 yorum

  1. Çok güzel yazmışsınız ellerinize sağlık fakat seohyun’un voice adında bi dizisivyok acaba başka bir oyuncuyla karıştırmış olabilir misiniz?

    1. Evet, oyle olmus?Izledigim bir baska oyuncu hep Seohyun diye kalmis aklimda nedense??Tesekkur ederim hemen duzelttim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.