Hotel Del Luna Dizi Tanıtımı-Ölülerle Çalışmak!

2019 fantastik Kore dizisi severler için güzel bir yıl oldu. Bir çok farklı fantastik dizi izledik ve en iddialılarından biri olan Hotel Del Luna(호텔 델루나) şu sıralar sevilerek izleniyor. Fantastik Kore dizisi severler için son zamanların en sevilen sevilen Kore dizilerinden biri olan Hotel Del Luna’nın konusuna ve oyuncularına bakalım!

(tvN dizilerini severek izliyorum. Fantastik Kore dizileri severler , gizemli bir küre tarafından hayata dönen insanları anlatan Abyss dizisine de bakabilir.)

Müşterileri hayaletlerden oluşan ve lanetlenmiş gizemli bir kadın tarafından yönetilen otelde geçen dizinin yönetmenliğini Oh ChoongHwan yaparken senaryo yazarlığını Hong JungEun ve Hong MiRan yapıyor. 16 bölüm olacak Hotel Del Luna tvN kanalında yayımlanıyor.

(Hong Kardeşler olarak da bilinen Hong JungEun ve Hong MiRan birlikte çok,çok başarılı senaryolar yazmış. Big, The Master’s Sun, You Are Beautiful, My Girl gibi bayılarak izlediğim dizilerin senaryolarını da onlar yazmış.? En güzel Kore dizileri diye bir liste yapmam gerekse The Master’s Sun da Big de You Are Beautiful da o listede olur. Çok başarılı senaristler. İlerde neler izleyeceğiz kim bilir??)

Hotel Del Luna Konusu ve Oyuncuları;

Geçmişinden dolayı acı çeken bir kadın olan ManWol ölülerin ruhlarını arıtan bir pansiyon aramaktadır. Bu pansiyonu ararken bir şekilde pansiyonun başına geçer ve yüzyıllar boyunca oranın yöneticiliğini yapar. Bir gün otele (ManWol pansiyonu otele çevirir.) kaza geçiren bir adam gelir. Otelin gizeminin farkında olmayan adam başına iş açar ve ManWol tarafındandan öldürülecekken bir anlaşma yapmak zorunda kalır: Yönetimi için insana ihtiyacı olan otele oğlunu verecektir. Adam istemese de anlaşmayı kabul eder. Aradan 20 yıl geçer. Koo ChangSung babasının yaptığı anlaşmadan senelerce kaçmış olsa da bir gün ManWol karşısına çıkacaktır.

IU (Lee JiEun), bir lanetin altında olduğu için hayaletleri ağırlayan otele başkanlık yapmak zorunda kalan geçimsiz bir kadın olan Jang ManWol’ü canlandırıyor. IU’yu en son Beautiful Man dizisinde izlemiştim. O zaman da beni rahatsız eden bir oyunculuğu yoktu , bu dizide de beğendim. (IU deyince aklına Moon Lovers gelenler vardır. Dizinin çok güzel olduğuna inansam da dizinin sonuyla ilgili duyduklarım yüzünden izlemeye cesaret edemiyorum.?)

Fantastik Kore dizisi ;Hotel Del Luna ‘dan IU

Yoo JinGoo, babasının hayatını kurtarmak için yaptığı anlaşma yüzünden otelde çalışmak zorunda bırakılan bir adam olan Koo ChanSung’u canlandırıyor. Yoo JinGoo sevdiğim genç oyunculardan biridir. En son 2019 romantik-komedi Kore dizilerinden olan My Absolute Boyfriend dizisinde izliyordum kendisini. Maşallah hangi ara bu kadar çok yapımda rol aldı bilemiyorum.? İzlemeyenler varsa JinGoo’nun güzel dizilerinden biri olan 2017 yapımı bilim kurgu Kore dizisi olan Circle’ı da öneririm.

Hotel Del Luna ‘nın Koo ChangSung’u

Dizinin sadece iki ana karakterinden bahsettim ama kadro P.O,Kang HongSuk gibi isimlerin canlandırdığı renkli karakterlerle dolu.

Hotel Del Luna Yorumu

Fantastik Kore dizilerini severek izlediğim için Hotel Del Luna dizisine de heyecanla başladım. Henüz çok fazla bölüm yayımlanmadığı için birikmesini beklemeyi düşünüyorum ama izlediğim kadarıyla ilk bölümler gayet ilgi çekici.

İlk bölümlerde “sadece otelde mi geçer,nasıl ilerleyecek acaba” diye düşünmüştüm fakat farklı karakterlerin hikayesini de izleyeceğiz belli ki.Bakalım nasıl ilerleyecek dizimiz:)

Hotel Del Luna’dan önce tvN de Arthdal Chronicles dizisi yayımlandı. İki dizinin ilk bölüm reytinglerinde öne çıkan Hotel Del Luna olduğu için iki diziyi karşılaştıranlar olmuş. Arthdal Chronicles ‘ı izlemeyenler varsa iki dizinin çok farklı olduğunu söylemek istiyorum. Hotel Del Luna korku,fantastik öğeler barındırmasına rağmen eğlenceli bir romantik dizisiyken Arthdal Chronicles toplumların oluşumuyla birlikte insanların hırslarını,güce düşkünlüklerini vb. anlatan farklı bir yapım. Elbette ki iki dizinin izleyici kitlesi farklı olacaktır. (Arthdal Chronicles 2019 yılının en güzel Kore dizilerinden biri bence. İzlemeyenlere diziye bir şans vermelerini öneririm.?)

Söylemeden geçemeyeceğim, Hotel Del Luna’nın müzikleri harika. [Kore dizi müziklerini (namı diğer OST’larımız) sevenler varsa En Güzel Kore Dizi Müzikleri listesine bakabilir!] Punch,10 cm,Taeyeon vb. birçok başarılı sanatçı dizi için şarkı seslendirmiş.

Fantastik Kore dizilerini ve romantik komedi Kore dizilerini sevenlerin beğeneceğini düşünüyorum Hotel Del Luna’yı.

hotel del luna konusu,2019 kore dizisi Hotel del luna, kore dizi tanıtım, minihanok kore blog

Dizimiz biraz korkunç:)

“Hotel Del Luna’yı nereden izleyebiliriz ve ya genel olarak Kore dizilerini nereden indirebiliriz?”diyenler varsa Koreanturk sitesini öneririm. Koreantürk sitesinden hem Kore dizilerini takip edebilir hem de indirebilirsiniz.

Diziye hemen başlamak isteyenler Hotel Del Luna birinci bölümü buradan izleyebilir.?

Mini Hotel Del Luna Sözlüğü;

Otel :호텔 (hotel)

Ay : (dal)

Hayalet :귀신 (küişin)

Korkmak : 무서워하다 (musovohada)

Ölmek : 죽다 (çukda)

Yaşamak : 살다 (salda)

İnsan : 사람 (saram)

Yönetici, başkan : 사장 (sacang)

Diziyi izliyor musunuz?Yorumlarınızı bekliyorum~

You may also like...

2 Responses

  1. Deniz dedi ki:

    Moon lovers tan sonra buraya geldim, bunda da umarım çok ağlamam ?

  2. minihanok dedi ki:

    Moon Lovers’i izleyemedim cesaret edemedim?
    Hotel Del Luna sizi guldurecektir?

Ne düşünüyorsunuz?