Gyeongseong Creature Konusu ve Oyuncuları: Yıldız Kadro Bir Dönem Dizisinde Buluşuyor

Han SoHee ve Park SeoJoon ilgi çekici bir dönem dizisinde bir araya gelmeye hazırlanıyor.

2023 yılında yayınlanması beklenen Netflix orijinal yapımı Gyeongseong Creature, şimdiden dünyanın dört bir yanındaki Kore dizi seyircilerini çılgına çevirmiş durumda. Park SeoJoon, Han SoHee ve Wi HaJoon gibi yıldız isimlerden oluşan kadrosuyla beklentileri oldukça yükselten yapım alışılmadık şekilde çoktan 2. sezon onayını da aldı.

Bir dönem dizisi olan GyeongSeong Creature, 1945 yılında özgürlüğü ve aşkı için mücadele eden karakterlerin hikayesini anlatacak. Diziyle ilgili beklentileri yükselten bir diğer nokta ise, yapımın usta ellerden çıkmış olması.

Peki, Gyeongseong Creature konusu nedir? Dizinin senaryosunu kim yazıyor? Dizi ne zaman başlayacak, yayın tarihi ne? Gyeongseong Creature kaç bölüm olacak ve dahası… Bu yazıda, yeni Netflix diziyle ilgili merak ettiğiniz her şeyin cevabını bulacaksınız.


gyeongseong-creature-konusu-oyuncuları-

gyeongseong-creature-konusu

Gyeongseong Creature Dizi Konusu

Yeni Netflix Kore dizisi GyeongSeong Creature konusu itibariyle, 1945 yılında yaşayan insanların tehlike, aşk ve mücadele dolu hikayesini ekrana taşıyacak.

Yıl Güney Kore’de Japon baskısının hakim olduğu 1945’tir. Jang TaeSang (Park SeoJoon), Güney Koreli oldukça zengin bir adamdır. Ülkesinin durumuna rağmen, sahip olduklarını kaybetmek istememekte bu yüzden de adalet için herhangi bir çaba göstermemektedir. Ancak bir gün karşısına, Yun ChaeOk (Han SoHee) isimli bir kadın çıktığında bu her şeyi değiştirecektir.

Yun ChaOk, küçüklüğünden beri babasıyla birçok yeri dolaşmış, yetenekli bir kadındır. Ülkede, kayıp insanları bulabilme yeteneğiyle ünlenmiştir ve tehlikeli bir hayatı olduğu için, hayatta kalma becerileri oldukça yüksektir. Genç kadın silah, bıçak her türlü öldürücü aleti kullanabilmektedir. Tek amacı, 10 sene önce kaybolan annesini bulabilmektir.

Jang TaeSang ve Yun ChaOk’un yolları kesiştiğinde, ikili birlikte bazı gizemli olayları araştırdıkları bir yolculuğa çıkar. Ancak bu yolda onları büyük bir aşkın ve tehlikenin beklediğini görmeleri uzun sürmeyecektir.


gyeongseong creature oyuncuları

Gyeongseong Creature Dizi Oyuncuları ve Karakterleri

Park SeoJoon yeni dizisinde, zengin bir adamı canlandırıyor. Jang TaeSang Güney Kore’nin en popüler ve çekici adamlarından biridir. Önceleri, değer verdiği şey yalnızca parası ve sahip olduklarıyken, Yoon ChaeOk isimli bir kadının hayatına girmesiyle tüm öncelikleri değişecektir.

Han SoHee yeni dizisinde, kayıp annesini ararken tehlikeli bir yolculuğa çıkan Yoon ChaeOk karakterini canlandırıyor. Genç kadın, annesinin izini sürerken kendisini Gyeongseong’da bulur ve macera başlar.

Gyeongseong Creature oyuncuları arasındaki Wi HaJoon, Kwon JoonTaek karakterini canlandırıyor. Kwon JoonTaek, Jang TaeSang’ın en iyi arkadaşlarından biridir. Ancak, arkadaşının tuttuğu taraf yüzünden içten içe ona karşı kötü duygular beslemektedir. Bir gün, çıktığı yolculukta ona yardım etmesi gerekir.

Gyeongseong Creature tüm kadrosuna buradan baakabilirsiniz: Gyeongseong Creature cast asianwiki.


Diziye dair bilmeniz gereken her şey!

Gyeongseong Creature yıldız kadrosu, hikayesi ve usta yapım ekibiyle oldukça iddialı bir dizi olarak karşımıza çıkacak!

Yeni Netflix dizisinin yalnızca oyuncu kadrosuna ve en etkili yapımlardan olan dönem dizisi olmasına bakarak bile hit olacağını tahmin etmek zor değil. Ancak dizinin, kadrosu ve hikayesi dışında bir noktası daha kaliteli bir yapım izleyeceğimize işaret ediyor: Usta senaristi Kang EunKyung.

Dizinin derinliği ve kalitesi şimdiden belli olan senaryosunu, en hit dizilerin yazarı Kang EunKyung kaleme alıyor. Senarist; Dr. Romantic serisi başta olmak üzere, Where Stars Land, Gu Family Book gibi birçok popüler dizinin ardındaki isim.

Dizinin yönetmenliğini ise, Hot Sleeve Lig gibi iddialı ve sevilen bir yapımı da yönetmiş olan Jung DongYoon üstleniyor.


Romantizmi de Heyecanı da Bol Kore Dizisi: Dr. Romantic Konusu ve Yorumu!


Gyeongseong Creature ne zaman çıkacak?

Dizinin 2023 yılının ikinci yarısında yayınlanması bekleniyor.


Gyeongseong Creature kaç bölüm olacak?

Netflix’te yayınlanacak Gyeongseong Creature 1. Sezon 10 bölümden oluşacak.


Gyeongseong Creature ne demek?

Yeni Netflix dizisinin ismi, “Gyeongseong Canavarı” anlamına geliyor.

Not: Gyeongseong, Sino Korece’de (Çince kökenli) “başkent” anlamına gelmektedir. Joseon Dönemi’nde Seoul kenti, bu isimle anılıyordu.


Gyeongseong Creature Dizi Yorumu

Park SeoJoon en sevdiğim Koreli oyunculardan biri. Öyle ki neredeyse yayınlanan tüm dizilerini izledim. Han SoHee, başlarda pek ısınamasam da My Name‘deki olağanüstü performansı sonrası düşüncelerimin tamamen değiştiği bir isim. Yetenekli bir oyuncu olduğuna şüphe yok.

Wi HaJoon‘da aynı şekilde, Romance is a Bonus Book ve Squid Game‘den sonra dikkatimi çeken, o zamandan beri de severek takip ettiğim biri.

Netflix‘in yeni dizisinin oyuncu kadrosu, benim de beklentimi yükselten sebeplerden biri. Ancak, Gyeongseong Creature‘ı benim için 2023 yılının en heyecan verici ve merak ettiren dizisi yapan şey; muhteşem hikayesi!

Bir Chicago Typewriter hayranı olarak, dönem dizilerinin kendilerine ayrı bir büyüsü olduğunu düşünüyorum. Özellikle bu diziler, vatanları ve sevdikleri için savaşan, cesur ve gözüpek karakterler olunca dizinin seyir zevki de etkileyiciliği de artıyor.

Bu yüzden, Gyeongseong Creature bu sene en merak ettiğim dizilerden biri.

Dizi çıkar çıkmaz, izleyip yorumumu sizinle paylaşmak istiyorum. Dizi yayınlandıktan sonra, yazının bu bölümünü güncelleyeceğim. İncelememi burada bulabilir, siz de yorum bırakabilirsiniz!

Dizi yayınlandığında görüşmek üzere!


Diziyi izlemeyi düşünüyor musunuz?

En yeni Kore dizilerinden ve dizi yorumlarından anında haberdar olmak için, Minihanok’u takip etmeyi unutmayın. Bloğu takip etmek için, abone ol kutusuna mail adresinizi yazmanız yeterli.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!


Gyeongseong Creature’ın yayınlanmasına biraz zaman var. Ancak bu şimdi izleyebileceğiniz muhteşem Kore dizileri olmadığı anlamına gelmiyor! Minihanok’ta en yeni ve güncel Kore dizi önerileri sizleri bekliyor!

2023 Kore Dizileri: Bu Yıl İzleyeceğimiz 23 Muhteşem Yapım!

Romantik Komedi Severlere: See You In My 19th Life İncelemesi:

D.P. Dizi İncelemesi: Aksiyon ve Drama Doyamayacaksınız!

 

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?