Arthdal Chronicles 2. Sezon Yayın Tarihi Belli Oldu! Tarihi, Oyuncular ve Dahası…

En sevilen Netflix orijinal Kore dizilerinden biri olan Arthdal Chronicles ilk sezonu ile seyirciyi ekrana kitlemeyi başarmıştı. 40 milyonun üzerindeki bütçesi iddialı bir yapım olan dizinin ilk sezonu 2019 yılında platformda yerini aldı. 3 kısımdan oluşan ilk sezon, yer yer tartışmalara sebep olsa da, dünyanın dört bir yanından seyircilerin beğenisini kazanmıştı.

Yayınlandığı süre boyunca merakla takip edilen dizi, geride büyük soru işaretleri bırakarak sona ermişti. Bu durum, “Arthdal Chronicles 2. sezon olacak mı? “Hit dizi Arthdal Chronicles devam edecek mi?” sorularını gündeme getirmişti.

Dizinin ilk sezonunun yayınlanışının üzerinden uzunca bir zaman geçtikten sonra, ikinci sezon geleceği onaylanmıştı! Peki, Arthdal Chronicles ikinci sezon ne zaman yayınlanacak? Yeni sezonda seyircileri neler bekliyor?

Haziran 2023 Tarihli Güncelleme: Arthdal Chronicles 2. sezon yayın tarihi belli oldu! Bu yazıda Arthdal Chronicles 2. sezon ne zaman, oyuncuları kimler gibi merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulacaksınız.


Diziyi henüz izlemediyseniz, önce bu yazıyı okumak isteyebilirsiniz; Arthdal Chronicles Dizi İncelemesi: Son Yılların En İyi Kore Dizisi!


 

arthdal-chronicles-2.-sezonu-ne-zaman, arthdal-chronicles-yeni-sezon-ne-zaman,

Arthdal Chronicles 2. Sezon Hakkında Tüm Bilgiler

Seyirciler, tam 4 yıldır Arthdal Chronicles 2. sezonunu bekliyor.

İlk çağda Arth isimli kurgusal topraklarda geçen Arthdal Chronicles dizisi, çarpıcı hikayesi ve etkileyici oyunculukları ile en iyi Netflix orijinallerinden biri. Özellikle insanlık tarihine, insanın hırslarına ve açgözlülüğüne gerçekçi bir bakış açısı sunan dizi, derin ve başarılı karakterleri ile de öne çıkmayı başarıyor.

İlk sezonu ile Eunseom, Tanya, Tagon, Tealha ve Saya karakterleri çevresinde dönen dizi, seyirciye Arth topraklarında neler olduğuyla ilgili bir hikaye göstermişti. 3 kısımlık ilk sezon boyunca karakterlerin maceralarını izleyen seyirciler, Eunseom ve Tanya’nınbir araya gelmesi için gün sayıyorlardı. Ayrıca dizinin önemli karakterlerindenSaya, Tagon ve Tealha’nında taht savaşında neler yapacaklarını izleyenler merak ediyordu.

Ancak dizinin ilk sezonu birçok seyirciyi şaşkınlığa uğratan bir şekilde sona erdi. Hikaye birçok yönden yarım kaldı. Bu yüzden uzun bir süre “Arthdal Chronicles yeni sezon olacak mı?” sorusu, serinin sevenlerinin en çok merak ettiği şeylerden biriydi. Neyseki, Arthdal Chronicles’ın 2. sezonu ile geri döneceğini az önce söylemiştik.


Peki, Arthdal Chronicles 2. sezonu ne zaman çıkacak? Yeni sezon yayın tarihi ne? Ve bir o kadar önemli bir diğer soru, Arthdal Chronicles 2. sezon oyuncuları kimler?


 

Arthdal Chronicles 2. sezon ne zaman başlıyor?

Netflix’in hit dizisinin ikinci sezonu, 9 Eylül 2023 tarihinde başlayacak ve 15 Ekim 2023 tarihinde ise sona erecek. Arthdal Chronicles 2. sezon yayın tarihi böyle iken; dizinin yayın günleri ise cumartesi ve pazar olarak ayarlanmış.

İlk sezonda olduğu gibi dizinin tvN ve Netflix’te yayınlanması bekleniyor.


Peki, Arthdal Chronicles 2. sezonunda seyirciyi nasıl değişiklikler bekliyor?

Arthdal Chronicles birinci sezonunun başrollerini Song JoongKi, Kim JiWon, Jang DongGun ve Kim OkBin paylaşıyordu. İlk sezona, bu dört oyuncu tarafından canlandırılan karakterlerin kaderlerinin oldukça karmaşıklaştığı bir noktada veda etmiştik. EunSeom (Song JoongKi) karakteri halkını ve sevdiği kadını kurtarmak üzere yola çıkmaya hazırlanıyordu. Aynı şekilde Tagon (Jang DongGun) ve Teal Ha (Kim OkBin) karakterleri de kendi planları için adım atmak üzerelerdi.

Arthdal Chroniles ikinci sezonunda hikayeyi biraz daha farklı bir aşamaya taşıyacak. İlk sezonda bıraktığımızdan çok daha seneler sonrasını izleyeceğiz yeni sezonda. Diziyle ilgili açıklanan bilgilere göre, Arthdal Chronicles ikinci sezonunda önceki sezondan yaklaşık 10 sene sonrasını anlatacak.

Tagon’un Arth topraklarına hükmettiğini bununla birlikte EunSeom’un ise bir birliğin başı olarak güçlendiğini göreceğiz.

Not: Dizinin ilk sezonunun senaryosunu Kim YoungHyun ve Park SangYeon yazmıştı.İkinci sezonu da aynı isimler yazacak. Yeni sezondayönetmen koltuğunda oturacak isminKim KwangSikolduğu da gelen bilgiler arasında.

Peki, diziyle ilgili tek farklılık, zaman mı olacak? Hayır. Arthdal Chronicles ikinci sezonunda seyircileri çok daha büyük bir sürpriz bekliyor.


arthdal chronicles 2. sezon ne zaman başlıyor, ne zaman çıkacak,

Peki, Arthdal Chronicles 2. sezon oyuncuları kimler? Diziden ayrılan isimler olacak mı?

Arthdal Chronicles 2. sezon oyuncularında seyircileri şaşırtan bir değişikliğe gittiğini açıkladı. İkinci sezonda EumSeom karakterine hayat veren Song Joongki ve Tanya karakterine hayat veren Kim JiWon yer almayacak.

Onların yerine diziye Lee JoongGi ve Shin SeKyung dahil oldu. (Bu oyuncuların daha önce bir yapımını izlemediyseniz, Shin SeKyung’un Run On dizisini; Lee JoonGi’nin ise The Flower of Evil dizilerine bakabilirsiniz.)

Dizinin ilk sezon oyuncularına buradan ulaşabilirsiniz; Arthdal Chronicles 1. sezon oyuncuları Asianwiki


Oyuncu değişikliği haberi, seyircilerden farklı tepkiler aldı.

Her iki oyuncu da Güney Kore‘nin en sevilen isimlerinden. Ayrıca ilk sezonda efsanevi bir performans sergilemişlerdi. Bu yüzden ikinci sezonda yer almayacakları açıklandıktan sonra dizinin sadık hayranları büyük bir tepki verdi.

Seyircilerin bir kısmı, Song JoongKi ve Kim JiWon olmadan dizinin aynı olmayacağını söylüyor. EunSeom ve Tanya‘yı bu iki oyuncuyla sevdiklerini dolayısıyla yerlerine geçecek oyuncuların karakterleri yansıtamayacaklarını düşünüyorlar. Ancak Lee JoongGi ve Shin SeKyung’un performansını merak edenler de var.

Yeni sezon kadrosu ve seyircilerin bu duruma tepkisi hakkında detaylara aşağıdaki yazıdan ulaşabilirsiniz.


Arthdal Chronicles 2. sezon oyuncuları ve kadrosu hakkında bilinmesi gerekenler…


Kafası karışanlar için, Arthdal Chronicles Kaç Sezon?

Dizi, aynı yıl yayınlanan birçok diziden farklı bir formatla yayınlanmıştı. (Arthdal Chronicles ne zaman çekildi? 2019 yılında) Dizi, her biri 6 bölümden oluşan 3 kısım halinde yayınlandı. Bu kısımların; birkaç ay arayla yayınlanmış olması da seyircide bir kafa karışıklığı oluşturdu. Bu yüzden seyirciler Arthdal Chronicles 4. sezon ne zaman başlayacak? 3. sezon ne zaman? gibi sorular sordular ve sormaya devam ediyorlar.

Dizinin ilk sezonu, 3 kısımdı. İkinci sezonu ise eylül ayında çıkacak. Dolayısıyla Arthdal Chronicles şimdilik 3 ya da 4. sezonlara sahip değil.


Arthdal Chronicles 2. sezon 1. bölüm izle / Fragman

Dizi çıktığında, Arthdal Chronicles 2. sezon fragmanı ve ilk bölümünü buraya ekleyeceğim.


Sizce dizinin ikinci sezonunda neler olacak? Oyuncu değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

En yeni Kore dizilerinden ve dizi yorumlarındananında haberdarolmak için, Minihanok’utakip etmeyiunutmayın. Bloğu takip etmek için, abone ol kutusuna mail adresinizi yazmanız yeterli.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!


Bu Yazılara da Bakmak İsteyebilirsiniz;

2023 Yılında Yayınlanacak 23 Harika Kore Dizisi!

İzlenmesi Gereken 7 Netflix Kore Dizisi!

2022 Yılında Yayınlanacak 25 Harika Dizi!

You may also like...

3 Responses

  1. Mukaddes dedi ki:

    Lütfen hemen diziye başlasınlar hiç bir diziyi bukadar sevmemiştim

  2. Mira dedi ki:

    2.sezonu bayadır bekliyoruz gerçekten çok güzel ve kaliteli bir dizi ve izleyen bir çok insan olduğuna eminim sabırla bekliyoruz inşallah sorun çıkmasan diğer sezonlarla beraber izleyebiliriz.

  3. minihanok dedi ki:

    Bildiğim kadarıyla ikinci sezon onaylandı, çekimlerine de yavaş yavaş başlanacak. Dizinin ikinci sezonunun 2023 yılında yayınlanması bekleniyor.

Ne düşünüyorsunuz?