Dark Hole Konusu ve Oyuncuları ve Yorumu – OCN’den Yeni Bir Gizem-Gerilim Dizisi!

Şehrinizi, soludukları zaman insanları canavara çeviren gizemli bir duman doldursa ne yapardınız?

Gizem-gerilim türünde polisiye dizileri dendiği zaman akla ilk gelen kanallardan biri şüphesiz OCN. Siz de gizem-gerilim dizilerini sevenlerdenseniz ve bir de “Güzel bir OCN dizisi çıksa da izlesek!” diyorsanız size güzel bir haberim var! Özellikle gizem-gerilim ve polisiye dizileriyle dikkatleri çeken OCN’den yine muhteşem bir dizi geliyor: Dark Hole Kore dizisi! Peki, dizinin konusu ne? Oyuncuları kimler ve dizi izlemeye değer mi? Gelin, hep birlikte yeni Kore dizisine bakalım.

Dark Hole Kore dizisi konusu, oyuncuları, güney kore, kdrama, yorumu, yorumları, kaç bölüm, yayın tarihi ne zaman?

 • Türü: Gizem, gerilim, fantastik
 • Kanal: OCN
 • Bölüm Sayısı: 12
 • Yayın Tarihi: 24 Nisan
 • Yayın Günleri: cumartesi-pazar

Dark Hole kaç bölüm, Kore dizisi yayın günleri ne?

2021 Kore dizileri arasındaki Dark Hole konusu itibariyle gizem-fantastik ve gerilim türünde. Dizinin yönetmenliğini Kim BongJoo yaparken senaryosunu Jung YiDo kaleme alıyor. Yakında başlayacak olan Kore dizisi OCN kanalında yayınlanacak. Peki, gizem gerilim türündeki yeni Kore dizisi kaç bölüm ve ne zaman başlayacak? Dizi, 24 Nisan 2021 tarihinde başlayacak ve 12 bölüm olarak ekranlara gelecek. Dark Hole yeni bölüm ne zaman ve hangi günler yayınlanıyor sorusunun cevabı ise cumartesi ve pazar.

Not: Dizinin senaristi, gerilim türünde en başarılı Kore dizileri arasında yer alan Strangers From Hell ve Save Me dizilerin senaryosunu da kaleme almış. Özellikle Strangers From Hell dizisini mutlaka izlemelisiniz!

dark-hole-kore-dizisi, gizem-kore-dizileri, aksiyon-kore-dizileri, 2021-kore-dizileri

darkhole-kore-dizisi

Dark Hole Konusu

Yeni Dark Hole Kore dizisi konusu itibariyle, insanları canavara dönüştüren gizemli bir dumanın gizemini çözmeye çalışan bir grup insanın hikayesini anlatıyor.

Lee HwaSun Bölgesel Soruşturma Birimi’nde görev yapmakta olan bir dedektiftir. Bir süre önce kocası bir cinayete kurban gitmiştir. Bir gün bir telefon çağrısı alır. Telefonun ucundaki ses Lee HwaSun’un kocasını öldüren katile aittir. Katil, dedektifi Muji isimli bir şehre çağırmaktadır. Lee HwaSun kocasının katilini yakalamak için Muji şehrine gider. Fakat burada çok daha büyük bir belayla karşılaşır. Çünkü şehir tuhaf bir dumanla dolmuştur ve bunu soluyan insanlar tek tek canavara dönüşmektedir! Dedektif, katili ararken bu dumanın gizemini çözmeye çalışır.

dark-kore-dizisi, black-hole-kdrama, gizem-gerilim-kore-dizileri, ocn-2021-dizileri, dark-hole-oyuncular

kim-okvin-ve-lee-joonhyuk

Dark Hole Oyuncuları ve Karakterleri

Kim OkVin yeni dizisinde eşini kaybettikten sonra hayatı değişen bir dedektifi canlandırıyor. Kim OkVin’i ilk ve son kez Arthdal Chronicles dizisinde izlemiştim. (Bu muhteşem diziyi hala izlemediyseniz tık tık!) Arthdal Chronicles dizisinde çok başarılı bir performans sergilemişti. Bir dedektif olarak görmek için de sabırsızlanıyorum. Kim OkVin dizileri : Arthdal Chronicles, Yoo-Na’s Street, The Blade and Petal…

Lee JoonHyuk dizide Muji şehrinde doğup büyüyen eski bir dedektifi canlandırıyor. Yoo TaeHan yaşadığı şehrin tuhaf bir duman yüzünden mahvolduğunu görünce insanları kurtarmak için Lee HwaSun ile çalışmaya başlıyor. Lee JoonHyuk muhteşem dizilerde rol almış. Ben özellikle 365:Repeat The Year dizisine bayılmıştım! Kaderini değiştirmek için bir yıl öncesine giden insanların hikayesini anlatan bu diziye de mutlaka bir şans vermelisiniz. Lee JoonHyuk dizileri: Stranger 1, Stranger 2, The Lies Within, A Poem A Day…

kim-okvin

Dark Hole Yorumu

Dizi izlemeye değer mi?

Gizem ve gerilim türündeki Kore dizileri bence çoğu zaman çok kaliteli oluyor. Gizem veya polisiye türünde izlediğim ve “Zaman kaybıydı, senaryosu çok zayıftı” dediğim bir dizi bile yok. İzlediğim çoğu gizem-gerilim dizisi hem konuları hem de muhteşem oyunculuklarıyla kesinlikle izlemeye değer oluyor. Fakat bu dizilerin arasında OCN dizileri bence ilk sıralarda!

OCN kanalından daha önce Duel, Train, Tunnel, Life on Mars ve Search gibi çok sayıda muhteşem diziler izledik. Dark Hole Güney Kore dizisi de OCN yapımı bir dizi. Bunun yanında senaristi de gerilim ve gizem türünde gerçekten başarılı diziler ortaya koymuş. Bu yüzden benim Dark Hole kdrama sından umudum büyük. Bence yeni Kore dizisi bu senenin en iyi gizem-gerilim dizilerinden biri olabilir!

Henüz dizi başlamadığı için Dark Hole yorumu bölümünü şimdilik bitiriyorum. Dizi başladıktan sonra yorumumu güncelleyeceğim. Sizlerin yorumlarınızı da merakla bekliyorum:)

dark-hole-oyuncuları

lee-joonhyuk

[Güncelleme] Dark Hole Dizi Yorumu/İncelemesi:

Dizi tanıtımını yazdığımda, diziyi izledikten sonra yorum bölümünü güncelleyeceğimi söylemiştim. Black Hole Kore dizisi geçtiğimiz haftalarda başladı ve ben de nihayet izleme fırsatı buldum. Şimdi sizlere dizi ile ilgili genel fikirlerimden bahsedeceğim. Bakalım, dizi izlemeye değer mi? Seyircilerin beklentilerini karşılayabildi mi? Dark Hole yorum ve inceleme bölümünde spoiler bulunmamaktadır. Bu yüzden diziyi henüz izlemeyenler de yorumu okuyabilir!:)

Dizinin konusunda bahsettiğim gibi, dizi insanları saldırganlaştıran bir dumanı konu alıyor. Ormanlık bir alanın ortasında koca kara bir delik ortaya çıkıyor ve daha birkaç kişi bu deliğin farkına varmışken içinden çıkan duman her yeri sarıyor. Dumanla temas eden insanlar da bir bir canavarlara dönüşmeye başlıyor. Canavar derken beden formlarında belirli bir değişiklik olmuyor. Ancak insanlar çok saldırgan bir hale gelmeye başlıyor ve intikam arzusuyla doluyorlar. Böyle bir ortamda da karakterlerimiz hem bu saldırgan insanlardan hem de dumandan kaçarak hayatta kalmaya çalışıyorlar.

Dark Hole Kore Dizisi oyuncular ve konu bakımından izlemeye değer.

Ben gerilim gizem türündeki yeni Kore dizisini beğendim. Kara deliğin kaynağı, spoiler olmaması için paylaşmıyorum ama bazı karakterlerle ilgisi kafa karıştırıcı olsa da ileriki bölümlerde bunu güzel bir temele oturtacaklarını düşünüyorum. Dizinin konusu ilgi çekici ve ben işleyişi de sevdim. Bunun yanında dizinin oyuncuları da başarılı bir performans sergiliyor. Yalnızca ana karakterlerin değil, okulda veya herhangi bir sahnede karşımıza çıkan her karakterin önemli bir yeri var dizide. Bence bu tip hayatta kalma, canavarlaşma dizilerini önemli yapan şeylerden biri de insanlar ve insanlık üzerine düşündürmeleri. Dark Hole Güney Kore dizisi de bunu başarıyor. Dark Hole yorum bölümü burada sona erdi. Bakalım bizleri nasıl bir final bekliyor. Yeni gizem gerilim Kore dizisini hala izlemediyseniz diziye mutlaka bir şans verin!

Mini Dizi Sözlüğü / 다크홀

Dilerseniz şu yazıya da bakabilirsiniz: En Çok Kullanılan Korece 1000 Kelime (PDF)

Dizinin ismi olan Dark Hole ne demek? Dizinin ismi “Kara Delik” anlamına geliyor.

형사 (hyongsa): Dedektif

살인 (sarin): Katil

도시 (doşi): Şehir

Diziyi izlemeyi düşünüyor musunuz? Hangi OCN dizilerini izlediniz?

Ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın. Keyifli Seyirler!:)

Dark Hole Kore Dizisi Fragmanı /Trailer

not: yazıda kullanılan tüm fotoğraflar OCN dizisinden alınmıştır.

You may also like...

3 Responses

 1. diaryofmeri dedi ki:

  Kesinlikle izleyeceğim bu diziyi <3

 2. :))) dedi ki:

  Sitenizi bugün gördüm ve genel olarak çok beğendim. Türkiye’de böyle kaliteli bir site görmek beni çok mutlu etti umarım devam edersiniz. Emekleriniz için teşekkürler.

 3. minihanok dedi ki:

  Guzel yorumunuz icin cok tesekkur ederim:)

Ne düşünüyorsunuz?