Temmuz Kore Dizi Önerileri!

Temmuz ayında ne izlesek?

Uzun süredir liste halinde dizi önerisi yapmamıştım. Her ay güzel dizilerin olduğu listeler yapmaya karar verdim. İlk listemiz Temmuz ayı için. Temmuz’un dizileri I Hear Your Voice ve Hi!School: Love On!

Temmuz Dizi Önerileri: I Hear Your Voice

I Hear Your Voice

Küçük bir çocuk olan Suho ve babası bir gün arabayla yolculuk yaparken büyük bir kaza geçirirler. Arabalarına bir kamyon çarpmıştır. Az sonra kamyonu kullanan adam aracından çıkar ve Suho ve babasının yanına gelir. Suho’nun babası, adamın onları kurtarmaya geldiğini zanneder ve yardım ister. Fakat adamın amacı onlara yardım etmek değil aksine onları öldürmektir. Suho özel yeteneği sayesinde bunu fark etsede geç kalır ve babası gözleri önünde öldürülür. Katil tam Suho’yu öldürmek üzereyken bir ses çıkar. Kazanın sesini duydukları için olay yerine bakmaya gelmiş olan 2 genç kız cinayete tanık olmuştur. Kızlardan biri telefonuyla katilin fotoğrafını çekerken de ses çıkmıştır. Katil bunu fark edince hemen kızların peşine düşer fakat onları yakalayamaz. Olayın üzerinden biraz zaman geçer. İlk başta, korktukları için tanıklık yapmaya cesaret edemeseler de Jang HyeSung tanıklık yapmak için mahkemeye çıkar. Gördüklerini anlatır ve katilin cezasını almasını sağlar.

Seneler geçer. Suho büyümüş, 19 yaşında genç bir çocuk olmuştur. Mahkemede HyeSung’u gördüğünden beri her gün onu aramaktadır. HyeSung ise bir avukat olmuştur. Bir gün ikilinin yolları kesişir. HyeSung başlarda Suho’yu yanında istemese de zihinleri okuyabilmesinin davalarında ona yardımcı olabileceğini düşündüğü için yanında kalmasına izin verir.

I Hear Your Voice; küçüklüğünde ciddi bir travma geçirmiş, zihinleri okuma yeteneğine sahip bir gençle çatlak bir kadının hikayesi.

  • I Hear Your Voice benim ilk kez 2014-2015 yıllarında izlediğim bir dizi. Diziyi o kadar çok severek izlemiştim ki daha sonra tekrar izledim. Yazıyı hazırlarken de çok özlediğimi fark ettim. ?Yakında tekrar izlemeyi planlıyorum!
  • Öncelikle başından sonuna kadar büyük bir heyecanla, merakla izleyeceğinize eminim I Hear Your Voice’u.
    Dizi harika karakterlere sahip. Genelde Kore dizilerinde görmeye alıştığımız pasaklı, şaşkın kadın karakterin tam tersi olan avukatımız (o da çok pasaklıydı kabul ediyorum) HyeSung’u ben bayılarak izlemiştim. (Bu satırları yazarken aklıma birden Witch’s Court dizisinin çatlak savcısı Ma YiDeum geldi! İkisi de hem güçlü hem de çok sıra dışı karakterlerdi. Ne kadar iyi bir ikili olurlardı kim bilir! Witch’s Court da çok keyifli bir hukuk dizisiydi, izlemeyenlere tavsiye ederim.?)
  • Dizi hem gülerek hem de çok duygulanarak izlediğim bir diziydi. Eminim siz de hem gülecek hem de duygulanacaksınız izlerken. Dizide hukuk türü de öne çıkıyor. Bol bol dava izliyoruz. Bu diziden sonra hukuk dizilerini ayrı bir keyifle izlemeye başladım.
  • Sanırım bende Lee JongSuk’u ilk kez Secret Garden’da izleyenlerdenim. (Doctor Satranger’ı mı yoksa I Hear Your Voice dizisini mi önce izledim hatırlamıyorum ama bu dizide JongSuk’u yeni yeni tanıyormuş gibi hissetmemiştim.) JongSuk’un School 2013’ten sonra rol aldığı ilk önemli dizilerinden biriymiş I Hear Your Voice. İlk başrollerinden olmasına rağmen çok başarılı bir oyunculuk sergilemiş. (Bence en güzel dizilerinden de biridir.)

(I Hear Your Voice; 2013 yapımı,18 bölümlük bir SBS dizisi.)

Son olarak; I Hear Your Voice bence en güzel Kore dizilerinden biridir. Hikayesi, oyuncuları, karakterleri, müzikleri dahil her şeyiyle aklınızda kalan çok özel bir diziydi. Mutlaka izleyin!

 

 

High School Love on Temmuz Kore dizisi

Hi!School:Love On (High School Love On)

Woohyun büyük annesiyle yaşamakta olan liseli bir gençtir. Anne ve babası yoktur ve çok zengin de değillerdir. Renkli ve pozitif bir kişiliği olduğu için arkadaşları tarafından çok sevilen bir öğrencidir. Bir gün bir arkadaşının annesiyle tartışır. Kadın Woohyun’u kendi çocuğunun eğitim hayatını olumsuz etkilemekle suçlar. Bu tartışmadan sonra kadının kızı kendisini suçlu hisseder ve çatıya çıkarak intihar etmek ister. Woohyun bunu fark edince engellemek ister. O sırada onları bir melek olan Seulbi izlemektedir. Seulbi kızın öleceğini düşünüp onu almaya gelmiştir fakat bir kaza sonrası aşağı düşen Woohyun olur. Seulbi tesadüfen Woohhyun’u kurtarır. Fakat ciddi bir sorunu vardır. Normalde insanlara görünmeyen Seulbi artık insanlar tarafından görünebilmektedir. İnsanlara ne diyeceğini, kim olduğunu söyleyeceğini bilemez ve hafızasını kaybettiği düşünülür. Gidecek yeri olmadığı için bir süre Woohyun ve büyükannesi ile kalması gerekir. Bir melek olan SeulBi’nin insanların hayatına alışması ve sırrını sonuna kadar saklaması kolay olmayacaktır.

Listemizin ikinci dizisi okul ve gençlik dizisi sevenler için Hi!School: Love On.

  • Hi!School:Love On benim severek izlediğim gençlik dizilerinden biriydi. Okul dizilerinde arkadaşlık ilişkileri çok güzel işleniyor, Hi!School:Love On dizisinde de saf ve temiz bir karakter olan SeulBi ile güzel arkadaşlıklar izliyoruz. Gıcık öğrenciler de olsa da dizimizde çok güzel bir sınıf ortamı da var.
  • Dizinin başrollerinden Woohyun ve Sungyeol INFINITE grubunun üyeleri. INFINITE benim için en değerli gruplardan biridir.(K-pop sevenler, birbirinden güzel şarkılar olan listeye göz atmayı unutmasın!)Üyelerimizi aynı dizide izlemek de çok hoşuma gitmişti. Hala izlemeyen İnspiritler varsa onlara da tavsiye ederim.??
  • Yaz gelmişken okulu,arkadaşlarını özleyen varsa bu eğlenceli gençlik dizisini öneririm. (Hi!School:Love On’u izlediyseniz yine güzel bir okul-gençlik dizisi olan Sassy Go Go’yu da öneririm. Konusuna buradan bakabilirsiniz.)

(Hi!School:Love On;2014 yapımı, 20 bölümlük bir KBS2 dizisi.)

(Hem I Hear Your Voice hem de Hi!School:Love On Netflix’e gelmiş. Dileyenler oradan da Koreanturk sitesinden de izleyebilir.)

Temmuz ayı listemiz için seçtiğimiz diziler bu ikisi oldu! İzleyecek olanlara şimdiden keyifli seyirler dilerim~Temmuz dizilerimizi izlemiş olanlar içinde hemen bir diğer öneri listesini bırakayım!

 

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?