train-kore-dizisi,2020-kore-dizileri

Train Kore Dizisi Güncel Yorum-Beraber İzleyelim!

Herkese Merhaba!

Geçtiğimiz günlerde 2020 Kore dizileri arasında yerini alan Train her hafta birbirinden heyecanlı yeni bölümleriyle devam ediyor. Polisiye-gerilim Kore dizileri hayranı biri olarak OCN’in bu muhteşem yapımı benim için daha şimdiden bu senenin en iddialı dizilerinden biri oldu. En iyi 2020 Kore dizileri listemde yerini aldı. Bu yüzden diziye başlar başlamaz bu muhteşem diziyi sizlere de tanıtmak için Train Kore dizisi konusu, karakterleri, mini yorumu, bölüm linkleri ve daha birçok şey olan tanıtım yazısını paylaşmıştım. Diziye henüz başlamamış olanlar buradan Train konusu-tanıtım yazısına ulaşabilir tık tık.

Paylaştığım bütün 2020 Kore dizileri önerileri gibi Train konusu ve mini yorumu olan yazımda da spoiler olmaması ve henüz diziyi izlememiş olanların heyecanının kaçmaması için detay vermeden hazırlamıştım tanıtım yazısını. Fakat Train o kadar heyecanlı bir yapım ki! Gerilim dolu bölümlerini heyecanla izlerken “ne oldu, ne olacak, katil kim?” diye düşünüp duruyorsunuz. Bu kadar kaliteli ve kurgusu sağlam bir dizi gelmişken ve üzerinde fikir üretmek bu kadar keyifliyken ben de Train için “Birlikte İzleyelim” yazısı yazmaya karar verdim!

train-karakterleri

Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

Başlamış ve başlayacak 2020 Kore dizileri

En iyi polisiye Kore dizileri

Gizem-gerilim türünde Kore film önerileri

Gelmiş geçmiş en iyi Kore dizileri

 

Birlikte İzleyelim yazıları izlediği dizi hakkında konuşmak ve diğer bölümün yayınlanmasını beklerken olanlar ve olacaklar hakkında fikir üretmek isteyenler için çok keyifli oluyor!

Birlikte İzleyelim yazıları izlediği dizi hakkında konuşmak ve diğer bölümün yayınlanmasını beklerken dizide olanlar ve olacaklar hakkında fikir üretmek isteyenler için çok keyifli oluyor! Minihanok’u bir süredir takip edenler varsa hatırlayacaklardır, daha önce bir başka dizi için yine “Birlikte İzleyelim” yazısı hazırlamaya başlamıştım. Fakat hem o dizi konusu itibariyle Train Kore dizisi kadar düşündürücü değildi hem de bölüm sayısı çok daha fazlaydı. Bu sebeplerden dolayı da yazı yarım kalmıştı. Bu yüzden Train için böyle bir yazı yazıp yazmamak arasında kalmıştım. Fakat dizinin her bölümü bir diğerinden çok daha heyecanlı ve bölüm bittikten sonra ister istemez kendinizi üzerinde düşünürken buluyorsunuz.

Bu yüzden 2020 Kore dizileri arasında bu kadar beğendiğim bir dizi hakkında mutlaka yazmak istedim. Yazımız hem bir “Birlikte İzleyelim” yazısı olacak hem de Train Kore dizi yorumu! İnş. keyifle izlediğiniz dizinin keyifle okuyup, tahminlerinizle katıldığınız bir yazısı olur. O zaman haydi iriş kısmını daha fazla uzatmadan hemen dizimize geçelim!

Dizinin bölümlerinin linklerini de başlıkların altına ekleyeceğim. İzlediğiniz bölümün yorumundan sonra hemen diğer bölüme başlayabilirsiniz. Şimdiden keyifli seyirler~

Train  1. ve 2. Bölüm Yorumu

ilk iki bölümün yorumu en kısa zamanda eklenecek.

Train 1. bölüm izle– Train 2. bölüm izle

Train 3. ve 4. Bölüm Yorumu

Train  Kore dizisi 3. bölüm izleTrain Kore dizi 4.bölüm izle

Train 2. bölümü DoWon’un  SeoKyung’un ölüsüyle karşılaşmasıyla bitmişti. Ne yazık ki SeoKyung öldü ve DoWon yıkıldı. SeoKyung’un DoWon’a bıraktığı bir ses kaydı vardı. Bu ses kaydında katilin DoWon’un babası olmadığını ve kaybolan takıların ortaya çıktığını söylüyordu. Ve artık kendisini suçlu hissetmemesi gerektiği. Açıkçası SeoKyung’un ölümüne çok üzüldüm. İkisini bu dünyada birlikte mutlu bir şekilde izlemek isterdim.

DoWon trene atladı ve daha neler olduğunu anlayamadan kendisini  diğer DoWon yüzünden bir kovalamaca içinde buldu. Daha neler olduğunu, nasıl bir şey içinde olduğunu anlayamadan polislerden kaçmaya başladı ve nihayet beklediğimiz bir karşılaşma gerçekleşti. DoWon kaçarken onu bir dedektif durdurdu. Bu dünyada yaşamına devam eden SeoKyung.

Trendeki katil SeoKyung’u öldürdükten sonra diğer dünyada trenden inen birini gördük: Diğer DoWon!

diğer-dowon

Karakterimizin diğer dünyada nasıl bir hayat yaşadığı hakkında biraz bilgi sahibi olduk. Bu arada DoWon bulunan kurbanların ve SeoKyung’un katilini ararken bazı tuhaflıklarla karşılaştı. Daha önce cesedini buldukları bir kız canlı olarak ortaya çıkmıştı, bu sefer de parmak izini broşürde buldukları adamın izini buldukları parmağının olmadığı ortaya çıktı. Buldukları broşürde yazan yerin artık kullanılmadığına şahit oldu DoWon. Ve tam olarak anlayamasa da gizemli şeyler olduğunu fark etti.

train-kore-dizi
train-kore-dizisi

SeoKyung’un zihinsel engelli üvey ağabeyiyle görüşmeye gittiğinde de ilginç bir şey öğrendik. DoWon duyamadı fakat zihinsel engelli ağabey katilin kendisi olduğunu söyledi. Ben bütün bu cinayetlerin katilinin ağabeyin, diğer dünyadaki hali olduğunu düşünmüyorum. Ya da en azından bu kadar başta seyirciye bunu belli edeceklerini düşünmüyorum. Fakat yine de onun da bu cinayetlerde bir parmağı olması çok muhtemel. Zihinsel engelli olan ” Katil benim.” dediğine göre ya diğer dünyadan gelen kendisinin bir cinayet işlediğini gördü ya da başka bir şeye şahit oldu. Onun diğer dünyadaki halini henüz göremedik, nasıl bir yaşam sürdüğünü merak ediyorum.

train konusu, train kore dizi yorum-train dizi- 2020 kore dizileri
Dowon-seokyung’un-üvey-ağabeyi-ile

DoWon istasyonda duyduğu bir tren sesiyle beraber kendisini yepyeni bir dünyanın içinde buldu!

Diğer dünyadaki DoWon ise yine bir dedektif olarak karşımıza çıktı fakat bir sebepten polisten kaçtığını gördük. Diğer dünyadaki DoWon’un polisle olan kovalamacası trende devam ederken SeoKyung’u kaybetmeye dayanamayan DoWon’da kendisini terk edilmiş tren istasyonunda buldu. Tam hayatını sonlandıracaktı ki bir ses onu uyandırdı: Terk edilmiş istasyonda bir tren sesi!

train konusu, train kore dizi yorum-train dizi- 2020 kore dizileri
dowon-hayatını-sonlandırmak-üzereyken

Bu sahne çok duygusaldı. DoWon, SeoKyung’un öldüğü yere geldi, onun ses kaydını dinleyerek. (İkisini aynı karede göstermeleri çok güzeldi, beğendiğim sahnelerden biri oldu.)

DoWon trene atladı ve daha neler olduğunu anlayamadan kendisini  diğer DoWon yüzünden bir kovalamaca içinde buldu. Daha neler olduğunu, nasıl bir şey içinde olduğunu anlayamadan polislerden kaçmaya başladı ve nihayet beklediğimiz bir karşılaşma gerçekleşti. DoWon kaçarken onu bir dedektif durdurdu. Bu dünyada yaşamına devam eden SeoKyung.DoWon trene atladı ve daha neler olduğunu anlayamadan kendisini  diğer DoWon yüzünden bir kovalamaca içinde buldu. Daha neler olduğunu, nasıl bir şey içinde olduğunu anlayamadan polislerden kaçmaya başladı ve nihayet beklediğimiz bir karşılaşma gerçekleşti. DoWon kaçarken onu bir dedektif durdurdu. Bu dünyada yaşamına devam eden SeoKyung.

Train Kore dizisinin üçüncü bölümü böyle bitti. Train 4. bölümünde ise DoWon başına gelen olayları ve bulunduğu durumu  anlamaya çalışıyordu. Yeni geldiği dünyada ki DoWon cinayet zanlısı olduğu ve arandığı için elbette polisler onu sorguya aldı. DoWon durumu çok çabuk kavradı ve iyi idare etti. Hatta belki biraz fazla çabuk anladı diyebiliriz. Akıllı bir hamle yaptığı için serbest bırakıldı.

train
train-dowon-diğer-dünyaya-geçiyor

train

Gidecek bir yeri olmadığı için çıkar çıkmaz gittiği ilk yerde kendi dünyasında da yaşadığı adres oldu. Neyseki bu dünyadaki DoWon’da aynı adresi paylaştığı için orada kalmaya başlayabildi. Bu dünyadaki DoWon’u tanımaya çalıştı. Gerçekten katil olan biri mi yoksa masum mu anlamaya çalıştı. Bu bölümde benim anlamadığım bir şey de oldu. DoWon diğer dedektiflerin konuşmalarını duyduğunda öğrendik ki bu dünya da da 12 yıl önce bir cinayet işlenmiş ve DoWon’un babası SeoKyung’un babasını öldürmekle suçlanmış. Bu olayı ve DoWon’la SeoKyung’un bağlantısını diğer dedektifler bile biliyor.

Fakat DoWon bu dünyaya ilk geldiğinde SeoKyung’la tren istasyonunda karşılaşmışlardı ve DoWon dedektife ismiyle hitap etmişti. Bu duruma da SeoKyung çok şaşırdı. Neden şaşırdığını anlayamadım, zaten birbirlerini tanımıyorlar mıydı? (Belkide o olaydan sonra 12 yıl boyunca karşılaşmamışlardır, bu yüzden de olabilir. Dizide bahsedildiyse bile kaçırdım:))

Her iki dünyada da aynı gece bir cinayet işlenmişti.

DoWon hemen 12 yıl önceki cinayetin dosyasını buldu. Bu dünyada davanın çok daha farklı yürütüldüğünü görmüş olduk. Davanın üstü kapatılmamış ve DoWon’un babası katil olarak bilinmiş. Burdan anlıyoruz ki DoWon yine kolyeyi bulmuş ve dedektif kadına teslim ettiğinde bulunan kolye delil olarak davada önemli bir rol oynamış. Mukyeong Konut Cinayeti ile ilgili soru işaretleri de oldu elbette. İki dünyada da aynı cinayet işlendi. Ve istasyonda bulunan cesetlerin üzerindeki takılar yüzünden ve elbette cesetleri valizle attığı için, katilin diğer dünyadan geldiğini düşündük. Diğer dünyadaki katilin gelip SeoKyung’un babasını da öldürdüğünü  ve daha sonra da kendi dünyasında öldürdüğü insanların cesetlerini üzerinde çaldığı takılarla birlikte diğer dünyaya gelip istasyona attığını.

Peki bu durumda iki dünyada da işlenen bu cinayetin zanlısı aynı kişi mi? Yani katil hem kendi dünyasında hem de trenle geçtiği diğer dünyada gidip SeoKyung’un babasını mı öldürdü? Yoksa bir karakterin her iki dünyada da yaşamını sürdüren iki ayrı hali mi cinayet işledi? Eğer şüphelendiğimiz gibi tek kişiyse her iki dünyada da aynı kişiyi öldürmesinin sebebi ne? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, sizce bütün bu cinayetleri sadece bir kişi mi işliyor?

DoWon, geldiği dünyada üzerine atılan suçu araştırdı. Lee JinSung’u gerçekten diğer DoWon’un öldürüp öldürmediğini araştırdı ve masum olduğunu anladı. Diğer DoWon’un asıl katilin peşinde olduğunu ve içinde ceset bulunan çantayı aradığını gördük. Bu sırada katilin ayağının topalladığını da görmüş olduk. Ve bölüm sonunda karşımıza görmeyi beklemediğimiz biri daha çıktı. DoWon’un deyişiyle ,”Yaşayan insanların ölmüş olduğu ve ölmüş olanların ise yaşadığı dünya” da karşımıza öldüğünü gördüğümüz bir kişi daha çıktı. DoWon’un babası. Bölüm sonunda katilin bu adam olup olmadığını düşündüm, ayağında bir problem vardı çünkü. Bakalım bir sonraki bölümde karşımıza neler çıkacak?

Sizce Train Kore dizisi nasıl gidiyor? Olaylarla ilgili tahminleriniz neler?

Train benim için bu senenin en iyi dizilerinden biri kesinlikle. İlk bölümünden beri heyecan artarak devam ediyor. Polisiye-gerilim dizileri için çok önemli olan merak öğesini canlı tutmayı çok iyi başarıyorlar bence. Fikir yürütmeye çalışsak da ortada “katil kesinlikle bu ” diyebileceğimiz net bir kişi yok. Aksine her bölüm yeni şüpheliler çıkıyor karşımıza. Her bölüm yeni bir soruyla bitiyor ve diğer bölümü sabırsızlıkla bekliyorsunuz.

Ben DoWon karakteri başta olmak üzere karakterlere de bayıldım. Yoon SiYoon canlandırdığı her rolün altından kalkan bir oyuncu ama önceki rollerine oranla çok daha ciddi ve farklı bir rolde oynadığı için gerçekten çok mutluyum. Büyük bir keyifle izliyorum karakterini. Diğer dünyadaki SeoKyung ise DoWon’un tanıdığı SeoKyung’dan çok daha hüzünlü ve ciddi bir karakter. Bakalım neler yaşamış, neden daha farklı bir karakter olmuş? İleriki bölümleri merakla bekliyorum!

 

Train 5. ve 6. Bölüm Yorumu

Train 5. bölüm izleTrain 6. bölüm izle

Bölüm 12 yıl önceki cinayet gecesini göstererek başladı. Minik seçimlerle farklı yollara ayrılan iki dünyayı gördük. DoWon’un babası sarhoş bir şekilde daha önce telefonunu unuttuğu eve gitti. SeoKyung’un babasının evine. Fakat karşılaştığı şey yerde kanlar içinde yatan bir adam oldu. Bunu görünce panik içinde kolyeyi de alıp kaçtı evden ve kaçarken bir ilaç kutusunun da mobilya altına girmesine neden oldu. Evden uzaklaşırken kaza geçirdi.

Aynı şekilde diğer dünyada da DoWon’un babası telefonunu almak için o eve gitti aynı manzarayla karşılaştı fakat çıktığında DoWon ona araba çarpmasına son anda engel oldu. Bu şekilde de anladık ki bir dünyada ölmüşken diğerinde yargılanıp hapse girmiş. (Bu durumda önceki bölümün yorumunda yazdığım gibi gelişmemiş olabilir olaylar. Ben bu dünyadaki DoWon’un babası öldükten sonra o kolyeyi teslim etti ve bu şekilde babası katil olarak anıldı diye düşünmüştüm. Fakat bu dünyada babası ölmediği için kolyeyi eşyaları arasında teslim alma durumu da yok. Bu durumda polisler evden çıkan son şüpheli diye araştırdıklarında kolyeye ulaşmış olabilirler. İleriki bölümlerde göreceğiz. )

train kore dizi replik

DoWon’un geldiği dünyada babasıyla karşılaşması duygusal bir sahneydi bence. Kendi dünyasında tam 12 yıl vicdan azabı çektirmişti babasının katil olduğunu düşünmek. Babasına birçok soru sormak istemiş fakat öldüğü için hepsi cevapsız kalmıştı.Artık babasının katil olmadığını bildiği için yanında kalmasına izin verdi fakat sabah kalktığında babası gitmişti.

DoWon kendi dünyasında kendisiyle çok yakın olan amirinin yanına gitti. Onunla konuşurken diğer DoWon’un da 12 yıl önceki cinayeti araştırdığını öğrendi. Gördüğümüz kadarıyla o DoWon’da amirle yakındı ve geçmişte yardım almıştı ondan. Bu dünyadaki amirde belirgin bir tuhaflık vardı. Bir şeyler saklıyormuş gibi bir hali vardı. Daha sonra DoWon trende katille telefonda konuştuğunda da katilin vucudu bir erkeğe göre daha ufak geldi bana. Bu yüzden bir kadın olabileceğini de düşündüm. Fakat yine katili böyle belli edeceklerini düşünmüyorum. Yine de amir katil değilse bile diğer dünyadaki amire oranla daha farklı şeyler bildiğini düşünüyorum.

train kore dizi

Bu bölümde trenle ilgili birkaç sorumuz cevap buldu.

DoWon bu dünyaya nasıl geldiğini ve nasıl döneceğini bulmak için tren istasyonuna gitti.  Dizinin başından beri merak ettiğim bir şey vardı. Katilin diğer dünyaya tren sayesinde geçtiğini biliyorduk. Tren yolculuğuna diğer dünyadan başlıyor ve diğerine geçiş sağlıyor. Peki bu trenin daha doğrusu durağın varlığından kimlerin haberi var? Trenin bütün yolcuları diğer dünyaya geçen bu durakta inebiliyor mu? Tek durak terk edilmiş bu istasyon mu yoksa başka duraklar da var mı?

train

Bütün bu soruların cevaplarını henüz öğrenemesek de bu gizemli tren hakkında bir şeyler öğrendik. Mesela ben özel bir trenin değil bu duraktan geçen herhangi bir trenin geçişi şağladığını düşünüyordum. Fakat öğrendik ki bütün bu geçişlerin yaşandığı günlerde çalışan tren aynı tren. Ve direk dünyaya ait olan durak herkesin bildiği ve indiği bir durak değil. Belli zamanlarda geçiş mümkün oluyor.

DoWon bu trende araştırma yaparken yukarda bahsettiğimiz gibi bir telefon görüşmesi yaptı.  Yukarıda bahsettiğim gibi ben bu kişinin katil olduğunu düşünüyorum fakat iki dünya arasındaki geçişlerden haberi olan başka biri de olabilir. Kendisi katilse ve insanları öldürerek diğer dünyaya atıyorsa DoWon’a “sınırı aştığını” söylemesi biraz anlamsız kalıyor. Telefonda konuştuğu bu kişiden geçidin kapalı olduğunu da öğrendi DoWon. Yakalamayı denese de yakalayamadı bu kişiyi.

train kore dizi, 2020 kdramas

Diğer DoWon ise (bu şekilde kimden bahsettiğim anlaşılıyor mu, a ve b şeklinde adlandırmamı ister misiniz:)) bir süredir hastanede yatıyordu. Gözlerini açtığında onunda gerçekten diğer dünyaya geçmiş olduğunu gördük. İkisi de diğerinin dünyasına geçmiş oldular. Bu DoWon da duruma çabuk uyum sağladı, akıllıca davrandı ve başka bir dünyadan geldiğini belli etmedi.

SeoKyung’un yardım aldığı bir psikolog olduğunu gördük. Ne yazık ki bu dünyadaki SeoKyung’a sahip çıkan bir DoWon yoktu ve hayatı çok daha acılarla dolu geçmişti. Üvey annesinden eziyet gördüğünü öğrendik. SeoKyung, DoWon’un çalıştığı birime geçiş yapmıştı. SeoKyung DoWon’dan hoşlanmadığı için, babasının katilinin oğlu olduğunu düşünüyor çünkü, ikisi çok iyi anlaşmıyorlardı. Bu dünyadaki SeoKyung ve DoWon ilerde nasıl bir ikili olur bilmiyorum ama DoWon’un kendi dünyasındaki, asıl tanıdığı ve senelerini beraber geçirdiği SeoKyung’un ölmemesini isterdim. DoWon ve ikisini izlemeyi çok istiyordum çünkü. Geldiği bu dünyadaki SeoKyung kendi tanıdığı SeoKyung’tan çok farklı bakalım neler olacak ilerde. Ayrıca bu dünyadaki SeoKyung diğer dünyayı öğrenecek mi, öğrenirse neler olacak bunu da çok merak ediyorum.

Train Kore dizisinin 5. ve 6. bölümünde ekip yeni bir davanın izini sürdü.

İçinde SeoKyung da olan ekip yeni bir dava aldı. Kayıp davasını araştırmak için gittiklerinde  DoWon aradıkları kişinin daha önceden buldukları bir kurban olduğunu anladı. Kendi dünyasında buldukları 6. kurban. Fakat elbetteki bu bilgisini paylaşamadı kimseyle. Kadının başına ne gelmiş olabileceğini araştırırken de karşılarına DoWon’un kendi dünyasında ekip arkadaşı olan biri çıktı. Kendi dünyasında polis iken bu dünyada sabıkalı bir suçlu oluşunun sebebini öğrendik DoWon ile. Ellerindeki şüpheli oydu, DoWon onun katil olmadığını düşünse de sorguladılar. Fakat daha sonra ellerinden kaçtı ve SeoKyung ipuçlarını birleştirdiğinde onun bir başkasını öldürmeyi planladığını öğrendi. Bu kişinin bir şirket sahibi olan, SeoKyung’un üvey annesi olduğunu anladık. Bölüm sonunda hepsi bu cinayeti engellemek için kadının evine gittiler ve engelledklerini sandılar. Fakat baktıklarında kadının çoktan ölmüş olduğunu gördüler!

SeoKyung’un üvey annesi böylece hayatını kaybetmiş oldu. Kadının boynunda olan şey asıl dikkatleri çeken şeydi. Boynunda SeoKyung’un annesine ait, cinayet gecesi çalınan, takılardan biri vardı. Bu takı olmasaydı bir başka düşmanı ya da herhangi biri tarafından öldürüldüğünü düşünebilirdik fakat bu kolye seri cinayetlerle bir bağı olduğunu gösterdi. Gerçi bunu sadece DoWon düşünebilir, çünkü diğer dedektiflerin çalınan takıların cesetlere takıldığından haberleri yok. Bu yüzden SeoKyung belki de takıları üvey annesinin çaldığını, dolayısıyla babasını da onalrın öldürmüş olabileceğini düşünebilir. Bakalım bir sonraki bölümde neler olacak.

Sizce Train Kore dizisinin gizemli katili kim?

Train gerçekten muhteşem bir dizi. Bu heyecanlı diziyi sizde izliyorsanız fikirlerinizi, yorumlarınızı, dizi ile ilgili sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyleri yazmayı unutmayın. Bu bir “Birlikte İzleyelim” yazısı. Bu yüzden istediğiniz kadar Train Kore  dizisi hakkında konuşabilirsiniz, yorumlarınızı ve tahminlerinizi bekliyorum!:)

Sonraki yazılardan ve Kore dizi önerilerinden hemen haberdar olmak için abone olmayı unutmayın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.